City street style w męskiej odsłonie

W kontekście mody lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte bez dwóch zdań należały do stylu miejskiego. City street style, bo tak też się go teraz nazywa, miał być mocną odpowiedzią na wszechobecne szaleństwo kolorystyczne, niepodważalny kicz i kult stylistyki boho. Szczególnie mocno upodobali go sobie mieszkańcy dużych miast i stąd właśnie wzięła się jego nazwa. Tak naprawdę wykreowały go ulice i zwykli ludzie, którzy co prawda mogą korzystać z różnych propozycji wysuwanych przez projektantów, ale sami decydują o tym, jak je łączą.

Mimo iż kobiety nadal wykazują wyższe zainteresowanie tematem mody, akurat city street style jest bardziej typowy dla mężczyzn, którzy potrafią latami trzymać się ulicznych miejskich koncepcji, opieranych na prostych jeansach, wygodnych bluzach męskich i długich płaszczach oraz trampkach, wykazując się totalną obojętność na zmiany zachodzące w trendach i to wszystko, co próbują im wciskać projektanci, modne butiki i aktualnie też modowi influencerzy. No i dobrze! Styl miejski doskonale pasuje do nowoczesnego mężczyzny żyjącego w dwudziestym pierwszym wieku, który dba o swoją aparycję, ale też nieprzesadnie, dlatego nosi to, co lubi i jest wygodne, a do tego dobrze na nim wygląda.

Zestawienie wygody z elegancją


Miejskie stylizacje muszą być dopracowane, a jednocześnie bardzo wygodne. Nie można sobie w nich pozwolić na zakładanie czegoś, co zechce się zrzucić z siebie już po godzinie, albowiem tę niewygodę widać i widać, gdy mężczyzna ma na sobie coś, w czym nie czuje się dobrze, nawet jeśli usilnie próbuje zamaskować grymas dyskomfortu i bólu. A po co tak się męczyć? W miejskich stylizacjach wskazane są przecież jeansy typu slim fit, które są znacznie bardziej komfortowe od rurek, materiałowe lekkie spodnie z prostymi nogawkami, dzianinowe golfy, lekkie bluzy i bawełniane t-shirty. Baza tworzona jest z ubrań wygodnych, ale przy tym gatunkowych. Często to właśnie wysoka jakość wykonania ma za zadanie zapewnić stylizacji właściwą prezencję.

Nierzadko w stylizacjach typowych dla stylu city street style ważniejsze od tych podstawowych ubrań są dodatki. Biznesowy charakter można uzyskać poprzez dodanie dłuższej prostej marynarki w kolorze butelkowej zieleni albo ciemnej szarości, którą zarzuci się na górę niczym kurtkę, absolutnie jej nie zapinając. Jeżeli w stroju pojawia się jakaś koszula, a chce się dodać jej trochę luzu, wystarczy rozpiąć jej górny guzik, a rękawy podwinąć na wysokość łokci. Czasami już samo zdjęcie krawatu albo dodanie zawadiackiej czapki potrafią zrobić olbrzymią różnicę. Dodatkami do stylizacji będą też ubrania wierzchnie i buty. W przypadku tych pierwszych w miejskich strojach często stawia się na długie trencze albo skórzane ramoneski bądź klasyczne dżinsowe katany, a z kolei w ramach butów wybiera się jednokolorowe mokasyny, białe minimalistyczne sneakersy czy nawet kultowe trampki.

Główne zalety stylu miejskiego


W stylu miejskim priorytetem jest własna wygoda i to jest jedna z niego niewątpliwie najważniejszych zalet. Tutaj nie ma miejsca na przesadnie obcisłe kroje. Bluzy męskie przeważnie występują w wersji oversizowej, podobnie zresztą jak wszelakie t-shirty i bluzki, dlatego dosłownie nie czuć ich na ciele, a nawet jeśli coś jest bardziej obcisłe, to właściwy materiał wykonania (przeważnie jest nim stuprocentowa bawełna) pozwala stworzyć z tego dosłownie imitację drugiej skóry. Jednocześnie ten cały luz i wygoda nie są tym samym, czym stają się w stylu hip-hopowym bądź sportowym, bo stylowi miejskiemu zdecydowanie bliżej do nonszalanckiej elegancji niżeli bylejakości. Duży nacisk kładzie się w nim na jakość i na to, by wszystko to, co się na siebie zakłada, pomimo często minimalistycznego wyglądu i stonowanej kolorystyki było wyraźnie dopracowane pod względem wykonania.

Stylem miejskim stosunkowo łatwo się operuje, a dla wielu mężczyzn będzie mieć to spore znaczenie. Nie każdy ma naturalne wyczucie stylu i nie każdy potrafi samodzielnie łączyć ze sobą różne ubrania i dodatki, a w city street style zazwyczaj stawia się jednak na te sprawdzone i dość uniwersalne rozwiązania, zmieniając je ewentualnie tylko dobieranymi dodatkami albo np. ich kolorem.

Comments are closed.