Bluzy damskie – jaką długośc wybierać?

Bluzy damskie zalicza się do tych ubrań, które obecnie niemal każda kobieta posiada w swojej szafie. Są strojem idealnym zarówno na co dzień, jak też do uprawiania sportu czy jako strój na zakupy. Co ciekawe, obecnie w bardo wielu miejscach pracy tak zwany dress code nie obowiązuje w sztywnej formie, co oznacza że pracownicy bez problemu mogą stawiać się w pracy również w strojach sportowych. Oczywiście zależy to przede wszystkim od stanowiska i rodzaju pracy, ale coraz więcej osób przyznaje, że w swoje pracy mają komfort ubierania się o wiele bardziej wygodnie.

Z czym zestawiać damskie bluzy?

Damskie bluzy to niezwykle wiele różnorodnych fasonów, i co za tym idzie, bardzo wiele możliwości ich zestawiania w ciekawe i niepowtarzalne stylizacje. Oczywiście nie można zapominać o tym, że w wielu kwestiach o wyborze ubrań decydują również trendy w modzie, które preferują nie tylko określone ciuchy, ale również ich zestawianie z innymi częściami odzieży. Bluzy bowiem noszone są nie tylko w zestawieniu ze spodniami dresowymi. Obecnie wiele pań zakłada je również do dźinsów czy spodni materiałowych, a bardzo często można spotkać je również w zestawieniu ze spódnicami. Oczywiście wszystko zależy od wyboru odpowiedniego nie tylko fasonu, ale również i koloru bluzy. Oczywiście czynnikiem, który ma znaczenie przy wyborze bluzy do konkretnej stylizacji jest również jej długość a także sposób zakładania.

Ciekawe fasony i wzory

Bluzy to przede wszystkim bardzo wiele ciekawych modeli. Mogą być one zarówno zakładane przez głowę, jak też zapinane. Poza tym niektóre modele mogą posiadać kaptur, dzięki czemu nie tylko znacznie lepiej chronią przed zimnem, ale również zapewniają ciekawy wygląd i możliwość stworzenia interesujących stylizacji. Obecnie dość modne są długie bluzy damskie z ciekawym nadrukami, zajmującymi bardzo często sporą część przodu lub tyłu bluzy. Takie bluzy z nadrukami nie zawsze jednak nadają się na przykład jako część stroju do pracy. Znacznie częściej kobiety do pracy wybierają jednolite bluzy, a jeśli już mają nadruki albo jakieś zdobienia, zazwyczaj są one dość delikatne. jednak na co dzień bez problemu można wybierać niemalże każdy fason, powinien on jedynie odpowiadać danej kobiecie pod względem jej oczekiwań wobec tego typu ubrań.

Różne długości – różne możliwości

Wybierając bluzy panie niezwykle często patrzą również na ich długość. Tutaj kryterium do wyboru odpowiednich jest nie tylko ich przeznaczenie, ale również figura danej kobiety czy jej wiek. Młode dziewczęta o wiele szybciej zdecydują się na krótkie modele, zaś dojrzałe panie wybiorą produkty takie jak długa bluza damska. Dłuższe bluzy bez problemu mogą również być wykorzystywane jako sukienki, zwłaszcza w cieplejsze dni. Dzięki nim można stworzyć niezwykle interesujące stylizacje w stylu sportowym. Dłuższe bluzy częściej także wybierają kobiety o pełniejszej figurze. Pozwalają on bowiem o wiele lepiej zakryć pewne niedoskonałości figury, jak na przykład zbyt obfite biodra czy też fałdki w okolicach brzucha. Aby ukryć pewne problemy z figurą, warto również wybrać nieco szersze bluzy, zapewniające odpowiednie ich ukrycie jak również wygodę poruszania.

długa bluza dla kobiet

Z czego wykonuje się bluzy?

Obecnie bluzy produkuje się z bardzo różnorodnych materiałów. Jednakże wciąż jako jeden z najczęściej wykorzystywanych wskazuje się bawełnę. Jest ona niezwykle przyjazna dla skóry, pozwala bez problemu jej oddychać i zapewnia wygodę noszenia. Ponadto bawełna jest wskazywana jako materiał, z którego stosunkowo szybko i bez większych problemów można uzyskać nawet mocniejsze zabrudzenia.Szczególnie wtedy, gdy bluzy mają być przeznaczone do uprawiania sportu, materiał przyjazny dla skóry, taki jak właśnie bawełna, jest bardzo dobrym wyborem. Niektóre zawierają domieszkę sztucznych włókien, które zapobiegają mechaceniu się materiału podczas noszenia jak również prania, a ponadto nadają im nieco innego wyglądu. Jedno jest pewne – dzisiaj każda pani bez większych problemów zdoła znaleźć idealne bluzy dla siebie.

Comments are closed.